Napi történelmi forrás

2016\02\26 NTF 44 komment

Donáth György, Egy antiszemita politikus országgyűlési portréja

Gellért Ádám              Az ismeretlenség homályából felbukkanó Donáth György meghiúsított szoboravatása ismét felszínre hozta azt a kérdést, hogy miként ítéljük meg történeti alakjainkat. A Hóman Bálint ügy után lecsillapodni látszó vita azonban ismét elemi erővel tört ki. A Donáth-szobrot…

Tovább olvasom

20 érdekes kép a 100 évvel ezelőtti Tbilisziből

95 éve foglalta el a Vörös Hadsereg Georgia fővárosát

Georgiát, oroszos nevén Grúziát, 1801-ban annektálta az Orosz Birodalom. A 19. század folyamán számos változás következett be az ország fővárosának, Tbiliszinek az  életében, mert míg annak első felében egy több mint 70%-os örmény többség alkotta a város legnagyobb etnikai csoportját, a század…

Tovább olvasom

A seriff, a boszorkány, Texas sárga rózsája és az "első Ferrari"

Különleges repülőgép-díszítések I.

Legyen szó békeidőről vagy háborúról, a katonák valamilyen szinten kötődni kezdenek harceszközeikhez, fegyvereikhez, és a lehetőségeikhez képest igyekeznek azokat személyessé, egyedivé alakítani, vagy azzal/azon is üzenni az ellenségnek. Legyen szó egy szépen faragott géppisztoly-tusáról, egy…

Tovább olvasom

A kádári hatalom nyomai a falakon

Az 1956-os forradalom és szabadságharc leverését követően Kádár János és kormánya minden erejével azon volt, hogy hatalmát megszilárdítsa. Szükség is volt rá, hiszen valahol még november végéhez közeledve is szóltak a fegyverek. Szinte minden fórumon igyekeztek szólni az emberekhez próbálva…

Tovább olvasom

Magyar iparvárosok III.: Ózd

Folytatódik magyarországi iparvárosokat bemutató sorozatunk. Ezúttal Ózdra, Borsod-Abaúj-Zemplén megye második legnagyobb városába látogatunk néhány kép erejéig. A település (és a vidék) élete évszázadok óta szervesen kapcsolódik a kohászathoz, amiről a környéken számos rom, ipari műemlék és…

Tovább olvasom
süti beállítások módosítása