Napi történelmi forrás

"Nem tudnánk az ügyészség fejébe észt verni?"

Szemelvények az MSZMP 1957-es küldöttgyűléséből

Az 1956-os harcok elülte után, miután Kádár János újra magához ragadta a hatalmat, az MSZMP nekiállt, hogy újraszervezze a pártot és a hatalom irányítását. Az MSZMP tagsága 1956. december 1-én, a forradalom előtti csupán 4,3%-a volt, de még 1957. júniusában is csak 39,6%-át tette ki! Falfirka,…

Tovább olvasom
2016\11\29 NTF komment

Állandó célkeresztben

Egyiptom, ahol államfőnek lenni nem egy életbiztosítás

Szerző: Krajcsír Lukács Pár héttel ezelőtt nagy vitát kavart Egyiptomban annak a 292 fegyveresnek a pere, akik a vádak szerint meg akarták ölni az ország jelenlegi elnökét, Abdel Fattáh al-Szíszít.[1] Két merényletet terveztek ellene: egyet a mekkai zarándoklat (hadzs) alatt; a másik merényletet…

Tovább olvasom

"Amikor eljön az idő, tudni fogom, hogy hol a helyem."

Maléter Pál a forradalom előtt - 2. rész

Legutóbb ott hagytuk abba Maléter Pál 1956 előtti pályafutásának bemutatását, hogy 1945 februárjában átvette az egyik, a Honvédelmi Minisztérium és több objektum őrzéséért felelős zászlóalj parancsnokságát. Április elején a minisztérium, a miniszterelnökség, a Parlament és az elnöki lakás őrzésével…

Tovább olvasom

A mellek alatt puhított hús, avagy a langobárdok büdös asszonyai

Legutóbbi langobárdokkal foglalkozó posztunk, amely a bosszúálló gepida királynéról, Rosamundáról szólt, az avarokat kissé kihagytuk a történetből attól kezdve, hogy Alboin vezetésével a langobárdok egyszerűen elvonultak a Kárpát-medencéből. A két nép azonban továbbra is…

Tovább olvasom

Antall József külpolitikájának főbb irányvonalai IV. – A visegrádi együttműködés és a délszláv háború

Nyári Gábor – Rapali Vivien Antall József diplomáciájának fontos és igen kényes pontja volt a szomszédos országokkal való viszony rendezése. Antall jól látta, hogy a régió felzárkózásának és „nyugati” típusú fejlődésének kulcsa az államok együttműködésében…

Tovább olvasom
süti beállítások módosítása